تبلیغات
گروه جغرافیای شهرستان کردکوی - از ایستگاه فضایی بین‌المللی
مشاهده تصاویر هوایی از زمین همواره جذابیت های بسیاری دارد حال تصور کنید این تصاویر از فاصله 350 کیلومتری تهیه شده باشند. قطعا حاصل کار به مراتب جالب تر و حس بالاتری از ماجراجویی را با خود به همراه خواهد داشت.

این تصاویر اهمیت و کاربرد بیار زیادی در مطالعات زمین شناسی، خاک شناسی، کشاورزی، مطالعات جنگل و مرتع، مطالعات شهری، محیط زیست، هواشناسی و اقلیم شناسی و همچنین  تحلیل  های نظامی دارند.

تصاویری که در ادامه خواهد آمد، مجموعه ای از جدیدترین تصاویر ارسالی توسط ایستگاه فضایی بین‌المللی است که انتشار آن در فضای مجازی همواره مخاطبان زیادی داشنته است.

گفتنی است ایستگاه فضایی بین‌المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته می‌شود. این ایستگاه فضایی در مدار زمین و در ارتفاع 350 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار معادل 27700 کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی 15 بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند. بیشتر بخش‌های اصلی این ایستگاه فضایی ساخته شده اما تا سال 2015 چند بخش جدید به آن افزوده خواهد شد. پس از تکمیل، ایستگاه فضایی بین‌المللی 450 تُن وزن خواهد داشت، و 1200 متر مکعب فضای کار، پژوهش و زندگی برای فضانوردان فراهم خواهد آورد. ایستگاه فضایی بین‌المللی در شب بصورت ستاره‌ای متحرک با چشم غیرمسلح قابل رؤیت است. این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن، و سازمان فضایی کانادا است. سازمان فضایی برزیل از طریق همکاری با ناسا با این برنامه مشارکت می‌کند.

طوفان در جنوب غربی استرالیا
نور شمالگان در انگلیس
ابرهای کومولونیمبوس  بر فراز نیجریه
جنوب غرب استرالیا
شهر نیویورک
رود نیل در مصر
کوه فوجی در ژاپن
مکزیکوسیتی
شیکاگو زمستانی
منطقه کوهستانی در ایتالیا
دود و آتش در جمهوری کنگو

منبع : http://www.zistnews.com/News.aspx?ID=25804


تاریخ : پنجشنبه 4 دی 1393 | 08:03 ب.ظ | نویسنده : یعقوب محمودی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • فرازفا